Vprašanje bralca:
“razmišljam še o rezervnem planu, ki ga lahko ima nekdo v ozadju…vse je preveč logično in vse je preveč predvidljivo glede cen surovin v prihodnje (zlato, srebro). Ali se vi ne sprašujete kaj ima lahko ZDA še za bregom..sedaj pustijo Kitajcem in ostalim, da pokupijo velike količine zlata, srebra…potem pa uvedejo nekaj tretjega, ki bo ceno surovin popolnoma uničilo…Ali je ta tretji scenarij sploh možen?? “
Naš odgovor bralcu:
Dokler bo praktično vse svetovne trge kontrolirala peščica finančnih inštitucij in velikih korporacij, se nam zdi zelo malo verjetno, da bo prišlo do masovnega preboja tehnologij, ki bi preprostemu človeku omogočile »zastonj/poceni« energijo. Velike finančne inštitucije in korporacije s tem, da vzdržujejo in konsolidirajo monopole na energetskih, prehrambenih, farmacevtskih in drugih najpomembnejših trgih, bodo le stežka dovolile, da se jim ta monopol odvzame z uvedbo novih tehnologij, ki bi omogočile poceni energijo in s tem povečale neodvisnost preprostega človeka. Za razbitje teh monopolov bi bila potrebna globalna revolucija, kar bi popeljalo svet v popoln kaos, najmanj na kratki rok. Vprašanje, kaj je v tem primeru boljše …
Tudi, če bi prišlo do odkritja in uvedbe teh tehnologij, bi svet rabil najmanj 10 let, da prestrukturira celotno svetovno infrastrukturo na različnih področjih. V vsakem primeru pa bi za nastanek novega političnega reda bil potreben nov denarni sistem, ki bi najverjetneje temeljil na pravi vrednosti – predvsem zlato in ostale plemenite kovine, mogoče tudi surovine.
ZDA trenutno držijo asa v rokavu, saj so dolga leta izkoriščale najpomembnejše surovine, ki so jih uvažale v zameno za ameriški dolar in živele na račun surovinsko bogatih a politično šibkih držav. Notranja politika ZDA je na tak način ohranila vsa večja nahajališča ključnih surovin na ameriških tleh nedotaknjena. ZDA imajo potencial, da v novem finančnem sistemu postanejo ena izmed največjih izvoznic energentov, predvsem utekočinjenega zemeljskega plina. Z “domnevno” velikimi zlatimi rezervami in mogočnim vojaškim aparatom, pa si bodo brez problema zagotovile pomembnejšo vlogo v novem finančnem sistemu. O tem smo že pisali v enem izmed naših člankov. Najdete ga “tukaj”.